Порошенко розповів діаспорі у Латвії, коли запрацює Угода про асоціацію

Президент Петро Порошенко у Ризі зустрівся з українцями-учасниками форуму громадянського суспільства «Східного партнерства». Глава держави подякував їм за підтримку України на європейському шляху, повідомляє VIDIA.

«Українська громадськість зробила величезний внесок в успіх європейської інтеграції України», – цитує президента його прес-служба. Порошенко нагадав, що українці по всьому світу не зневірились, а навпаки згуртувались і відстоювали свій європейський вибір, після того як колишня влада відмовилася підписувати Угоду про асоціацію.

Фото прес-служби глави держави

Фото прес-служби глави держави

Глава держави також позитивно відзначив ідею української громадськості щодо подання заяви на членство України в ЄС. «Дуже подобається ваша ініціатива щодо подання заявки. Впевнений, що вона буде сприяти тому, щоб ми отримали нарешті перспективу членства. Маємо всі разом, кожний на своєму місці, наполягати, наголошувати і активно працювати», – сказав президент.

Петро Порошенко наголосив, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС в повному обсязі має вступити в силу з 1 січня 2016 року. Президент повідомив, що парламенти 18 країн ЄС вже ратифікували документ. Україна розраховує і закликає ратифікувати Угоду про асоціацію й інші держави ЄС.

Він також повідомив, що українська сторона наполягала і боролася за те, щоб на саміті «Східного партнерства» було зафіксовано перспективу безвізового режиму в 2016 році. Президент також повідомив, що напередодні в Києві провів нараду щодо процесу виконання Плану з лібералізації візового режиму, за результатами якої мають бути прийняті кадрові рішення.

Петро Порошенко закликав українську громаду виявити активну і конструктивну позицію в цьому питанні для стимулювання роботи української влади та створення сприятливого зовнішнього ставлення.

Президент та представники також обговорили хід проведення реформ в Україні. Глава держави зазначив, що «незадоволений темпами, але реформи почалися, і вже перейшли від розмов до конкретних дій».

«Україна як ніколи сьогодні потребує єдності, як всередині країни, так і в ЄС. Україна як ніколи потребує солідарності з ЄС. Наше з вами завдання – забезпечити єдність і солідарність кожен на своєму місці», – сказав президент.

Нагадаємо, у Чехії місцеві комуністи наклали вето на пропозицію ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…