Сенатори США просять ФІФА обрати президента, який би забрав ЧС у Росії

Сенатор-республіканець Джон Маккейн та демократ Роберт Менендес звернулись з відкритим листом до конгресу ФІФА із закликом не підтримувати кандидатуру чинного президента організації Зеппа Блаттера на майбутніх виборах голови організації через його позицію щодо проведення Чемпіонату світу з футболу 2018-го року у Росії, передає “Голос Америки“.

“З огляду на підтримку президентом Блаттером проведення Чемпіонату світу з футболу 2018-го року у Росії – попри постійні порушення з боку Росії територіальної цілісності України та інші виклики з її боку безпековій архітектурі встановленій після Другої світової війни – ми просимо вас переглянути підтримку кандидатури президента Блаттера на 5-й термін на чолі ФІФА”, – йдеться у листі американських законодавців.

Менедес та Маккейн у листі нагадали про збройну агресію Росії проти України, порушення Мінськ-1 та Мінськ-2, небезпечні маневри російських літаків поблизу повітряного простору НАТО, вихід Росії із договору про Звичайні збройні сили у Європі та ін.

“… Ми вважаємо, що дозвіл на проведення ЧС у Росії послужить підтримці путінського режиму у час, коли його необхідно засуджувати”, – йдеться у листі.

Законодавці також звернули увагу, що 40 країн-членів ФІФА вже наклали на Росії санкції з метою вплинути на її поведінку в Україні.

“Наступний президент ФІФА несе відповідальність за те, щоб не лише забезпечити безпечне та успішне проведення ЧС 2018 , але і вірність місії ФІФА, яка покликана “популяризувати футбол у світлі об’єднуючих, освітніх культурних та гуманітарних цінностей”. Ми наполегливо закликаємо вас обрати президента, який буде дотримуватися цих цінностей та працювати над тим, щоб відмовити режиму Путіна у привілеї проведення ЧС 2019-го року”, – йдеться у листі.

Нагадаємо, раніше 30 сенаторів США попросили позбавити Росію права проводити ЧС-2018.


Новини партнерів