Українські художники презентують в Швейцарії свої гостросоціальні картини

У женевській галереї Artvera’s з 11 червня до 12 вересня відбуватиметься благодійний проект Just Art, в якому візьмуть участь українські митці, передає Культпростір.

Мамай. Юрій Соломко

Мамай. Юрій Соломко

Мета проекту – познайомити європейців з роботами сучасних українських та російських художників, донести інформацію про конфлікт між Україною і РФ та зібрати допомогу для сімей, постраждалих на Донбасі. Більшість картин, відібраних для проекту, – гостросоціальні.

На Just Art представлять роботи восьми українців: Олександра Ройтбурда, Оксани Мась, Романа Мініна, Матвія Вайсберга, Сергія Коляди, Андрія Єрмоленка, Геннадія Козуба та Юрія Соломка. Організатори проекту роз’яснили, що відбір учасників з України, Росії та Ізраїлю носить символічний характер: всі художники народилися та здобули освіту в СРСР, проте стали відомими у незалежних країнах.

Ялта. Геннадій Козуб

Ялта. Геннадій Козуб

Автори по-своєму переосмислили події в Україні останніх двох років. І тематика їхніх робіт відображає бачення реальності. «Сьогодні відбувається процес висікання нових смислів, переходу з одного стану в інший під час якого, немов при обробці металу, летять іскри. У нашому випадку це іскри творчості. Багато людей сприйняли поточні події в країні як стимул до створення чогось нового», – розповів учасник проекту Роман Мінін.

План втечі з Донецької області. Роман Мінін

План втечі з Донецької області. Роман Мінін

Як повідомляв сайт VIDIA раніше, картина харківської мисткині Зінаїди Серебрякової «Спляча дівчина» стала сенсацією аукціону Non-Conformist and Contemporary Art у Лондоні.


Новини партнерів