У Берліні ув’язненого Сенцова підтримують Днями українського кіно

У Берліні розпочалися Дні українського кіно на підтримку незаконно ув’язненого в Росії кримського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Держкіно України.

Фільм-відкриття – один з найбільш успішних українських фільмів, «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, який отримав більш як 40 міжнародних нагород.

У програмі представлені такі документальні стрічки: «Майдан» Сергія Лозниці, «Все палає» Олександра Течинського та Олексія Солодунова. «BABYLON’13: війна» – збірка нових українських документальних фільмів про сьогоднішню військову ситуацію на Сході України та «Наша Надія» Володимира Тихого про Надію Савченко.

Також будуть показані художні фільми «Параджанов» Олени Фетисової та Сержа Аведікяна, «Хайтарма» Ахтема Сейтаблаєва та «Поводир» Олеся Саніна.

Окрім цього, під час Днів українського кіно відбудуться покази короткометражних срічок молодих українських режисерів від Київського міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів.

В програмі буде представлена німецькій публіці й класика українського кінематографу: реставрована версія культового фільму «Тіні забутих предків – вогняні коні» Сергія Параджанова та «Навесні» Михайла Кауфмана.

Спеціальною подією Днів українського кіно стане показ робочої версії документального фільму «Звільніть Олега Сенцова» російського документаліста Аскольда Курова та показ «Гамера» – дебютної роботи Олега Сенцова. Фільм презентує двоюрідна сестра Сенцова Наталя Каплан, яка проживає в Москві та підтримує постійний контакт з Олегом та його адвокатом.

Вперше український захід здобув підтримку з боку Міністерства закордонних справ Німеччини.

На відкриття Днів українського кіно на підтримку Олега Сенцова 29 червня запрошено провідних політиків Німеччини, представників Міністерств, дипломатів різних країн відомих акторів та режисерів, організаторів фестивалів, членів Європейської кіноакадемії, а також представників української кіноіндустрії.

Нагадаємо, на червоній доріжці у Каннах закликали звільнити Савченко й Сенцова.

 


Новини партнерів