Київ заявляє про дискримінацію українців у Росії

Міністерство закордонних справ України стурбоване ситуацією, пов’язаною з обмеженням прав людини в Росії та утисками прав тамтешніх українців, передає VIDIA.

Мова йде про укладений так званий “стоп-лист” з 12 організацій, до якого увійшли Світовий конгрес українців, Українська всесвітня координаційна рада та Кримська польова місія з прав людини.  Їхня діяльність на території Росії пропонується визначити небажаною.

“Розцінюємо цей крок як дискримінаційний та такий, що несе загрозу для збереження національної самобутності, ідентичності та вільного розвитку українців Росії”, – ідеться у коментарі МЗС.

Відтак МЗС закликає російську сторону неухильно та повною мірою дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, закріплених міжнародними та двосторонніми міждержавними угодами, принципів та норм міжнародного права в галузі прав людини, задоволення національно-культурних і мовних потреб національних меншин та недопущення будь-яких проявів їх дискримінації.

Нагадаємо, Світовий конгрес українців (СКУ) засудив створення у Росії так званого “патріотичного стоп-листа”, спрямованого на заборону діяльності “небажаних” іноземних неурядових організацій.


Новини партнерів