Українці Португалії вимагають відкритого розслідування подій у Мукачевому

Події у МукачевомуУкраїнці у Португалії вимагають відкритого розслідування і наступного судового процесу у справі події у Мукачевому. Про це йдеться у відкритому листі до Президента України Петра Порошенка за підписом голови Ради Спілки українців у Португалії Павла Садохи, повідомляє VIDIA.

Причиною написання такого листа стала загибель у Мукачевому Руслана Ігнатоля — українця, що довший час проживав та працював у Португалії, але нині повернувся в Україну, аби захищати її від російської агресії.

«Маючи впорядковане життя у стабільній європейській країні, тим не менше, він добровільно повернувся в Україну, щоб захищати її цілісність від ворогів, — йдеться у листі. — Він не був радикалом чи “вічним бунтарем”. Напередодні свого повернення ми мали з ним розмову. Він не мав мети вступати до конкретного добровольчого батальйону і радився, до кого йому звернутися в Україні, щоб ефективніше послужитися Батьківщині у скрутний для неї час. Ми надали йому різні контакти тих, кому ми збираємо кошти і матеріальні речі як волонтерську допомогу, і хто довів конкретними справами, що використовує цю допомогу на захист України».

«Чому саме він вступив до Добровольчого українського корпусу Правого сектору? Напевне, це питання його вибору, переконань чи інших обставин. Але ми переконані, що молода людина, яка добровільно і свідомо залишила стабільне життя у країні за тисячі кілометрів від війни і поїхала захищати країну, де народилася, наражаючи себе на смертельну небезпеку, не могла стати учасником терористичних угрупувань чи кримінальних розбірок», — пише Павло Садоха.

У листі зазначається, що «без суду і об’єктивного та відкритого розслідування “мукачівської” трагедії назвати Руслана Ігнатоля  бандитом та терористом, є образою та крайньою неповагою не тільки до Євромайдану в Португалії, що послідовно і безперервно підтримував волю українського народу з самого початку Революції Гідності, але і до волонтерського руху за кордоном в цілому».

Нагадаємо, 11 липня у Мукачевому сталася стрілянина між представниками народного депутата Михайла Ланя та бійцями Правого сектору. Троє людей загинули, близько десятка отримали пораненння. Сторони звинувачують одна одну у кришуванні потоків контрбанди. Наразі триває спецоперація СБУ з пошуку бійців добровольчого українського корпусу, які продовжують переховуватись від правоохоронців в лісах біля Мукачевого.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії