10 тисяч вареників наліпили у США, аби підтримати військових в Україні

Десять тисяч вареників, три тисячі голубців, тонна м’яса у вигляді запашних шашликів та чебуреків, півтонни рум’яних дерунів — саме стільки було з’їдено під час цього річного фестивалю Юктоберфест у Чикаго. Готували все власноруч місцеві українці-волонтери.

Про це пише журнал Ukrainian Chicago, новий номер якого вийде напередодні Дня Незалежності, передає VIDIA.

Фото: Максим Прокопів для Ukrainian Chicago

Фото: Максим Прокопів для Ukrainian Chicago

Готували на парафіяльній кухні традиційно місцеві активісти Галина Маслова та Богдан Кукурудза. Допомагати їм зголосилося близько 30 жінок і майже два десятки чоловіків. І хоч роботи було надбагато, сумувати не доводилось. «Ви не можете собі уявити, як ми веселилися. До нас музики приходили, ми танцювали, співали. Отак ліплять дівчата чебуреки і співають разом. Дуже душевно!»

Така атмосфера на кухні щороку притягує все більше і більше волонтерів. «Я вражена, із яким задоволенням люди зголошувалися допомагати. Але так кожен рік: коли хтось до нас прийшов один раз, він обов’язково повернеться наступного, — ділиться пані Галина. — Думаю, в нас єдина парафія, де все тримається на волонтерському русі. Адже жодна людина не працювала на фестивалі за гроші. Навіть більше — багато хто брав вихідні на роботі, аби попрацювати тут».

Меню фестивальної кухні формувалося роками. Тут вам і голубці, і вареники, і налисники з сиром, і звісно борщ. То все окрім двох видів шашлику, дерунів та чебуреків. Цього року новинкою став козацький куліш — його варили, як має бути, у величезному казані просто неба. «Зо двадцятеро чоловіків різали переддень м’ясо, а тоді гуртом смажили шкварки до куліша. Пахло так чудово на цілу околицю», — згадує пані Галина.

Юктоберфест, що його проводять при Української греко-католицької парафії Святого Йосифа Обручника, щорічно збирає кілька тисяч гостей. Цьогоріч український фестиваль у Чикаго відвідало більше 8 тисяч глядачів.

Зірковими гостями були Тоня Матвієнко, Арсен Мірзоян, Сергій Фоменко, гурт ZRADA та інші.

Фото: Максим Прокопів для Ukrainian Chicago

Фото: Максим Прокопів для Ukrainian Chicago

Зазначимо, що усі гроші, зібрані під час Юктоберфесту, традиційно підуть на благодійність — їх віддадуть у фонд для відновлення церкви і Фонд захисту Героїв, який займається підтримкою українських військовиків та їх сімей.

Скільки вдалося зібрати цього року організатори ще не повідомляють. Минулоріч під час фестивалю, нагадаємо, зібрали 25 тисяч доларів для допомоги українським військовим.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…