Караванська: Хочу відновити історичну цінність вишиванки

Оксана Караванська перша в Україні відкрила авторський бутік, перша випустила власні іменні парфуми і перша видала книгу про моду для дітей. Сьогодні, колекція дизайнерки, що має назву «Vyshyvanka Couture» підкорює весь світ.

Днями у Чикаго відбулось справжнє свято моди — Ukrainian Chicago Fashion Show, в рамках якого Караванська презентувала нову колекцію кутюр-вишиванок. Після показу мені вдалося вихопити її на кілька запитань.

12019792_977498398940389_1525905406373160071_n

Фото: Maksym Prokopiv

— Пані Оксано, на вашу думку, що потрібно зробити, аби українські дизайнери зайняли достойне місце в світовій індустрії моди?

— Насправді, робити не треба нічого, адже це зроблять самі дизайнери, які, власне, і досягнуть світового рівня. Якщо те, що ми робимо буде цікаве світові, значить ми досягнули світового рівня. Якщо ж ні, то тоді для чого в принципі дизайн. Адже дизайн – це дуже демократична і космополітична справа.

— А є якісь українські дизайнери, які вам імпонують?

— Я ніколи про це не говорю. Ми всі з одного цеху і це було б некоректно з мого боку когось відзначити, а когось ні.

Фото: Maksym Prokopiv

Фото: Maksym Prokopiv

— Ваші вишиванки називають «Вишиванками третього тисячоліття», а що, власне, було стимулом для створення цієї колекції?

— Дуже багато з’явилось різних дешевих принтів за мотивами вишиванки — дешевого продукту, який виробляється навіть у Китаї. З одного боку, мене дуже потішило, що наша вишивка така популярна у світі, а з іншого —  захотілось відновити ту історичну цінність нашої вишиванки, яка ще від прабабці передавалась. Можна на щодень мати звичайну вишиванку, наприклад принтовану, вишиту машиною чи навіть розмальовану вручну. Проте, мені хочеться, аби в кожній українській родині була вишиванка, яку можна своїм дітям у спадок передавати. Це і була моя основна мотивація.

Фото: Maksym Prokopiv

Фото: Maksym Prokopiv

— Вашій колекції «Vyshyvanka Couture» уже кілька років, але вперше ви її представили саме для українців Чикаго. Чому саме так? Чому Чикаго?

— Так просто співпало, насправді.

Фото: Maksym Prokopiv

Фото: Maksym Prokopiv

— З чим найкраще носити вишиванку, щоб виглядати сучасно?

— Ідеально вишиванка допасовується до джинсів. Це просто бездоганно!

— А взуття яке найкраще підходить?

— На вибір. Тут треба мати відчуття. Можуть бути навіть кеди.

karavanska 2

Фото: Maksym Prokopiv

— Чи вірите ви у те, що вишиванка може бути оберегом для людини, яка її носить? Чи є у вас якась власна історія, повязана з цим?

— Так, в мене є така приватна історія. Моя вишиванка була передана мені в спадок ще від моєї прабабусі, вона виходила в ній заміж, потім моя бабуся виходила в ній заміж. Звичайно, що ця вишиванка була вже дуже старенька! Вишивка зберіглась дуже гарно, а сама тканина — а це був тонкий батист — на жаль, була вже понищена. Я ті вишивки зберегла, розділила їх, і пошила для себе і дочки сорочки.


Новини партнерів