Зворушливі дитячі листи до солдат на Сході видали книжкою

В Україні вийшла друком унікальна двомовна книжка-картинка, в якій зібрано листи українських дітей, написані солдатам у війні на Сході України. Видавці збірки «Листи на війну. Діти пишуть солдатам / Letters on the War. Children Write to Soldiers» сподіваються, що книжка стане посередником у діалозі між юними й дорослими читачами на теми миру, свободи, соціальної справедливості.

Про це VIDIA розповіли у столичному видавництві «Братське», яке й видало книжку.

листи на війнк

«Нам надіслали дуже багато листів, було досить важко обмежитися певною кількістю. Обираючи ті чи ті послання, ми керувалися пошуком мови миру й порозуміння, яка звучить із дитячих вуст щиро й невимушено. У цих листах діти висловлюють свої надії, страх за долю бійців, побажання здоров’я й віру в майбутнє. Це унікальний пласт нашої культури, який нам, на щастя, вдалося зафіксувати. Гадаємо, книжка зацікавить якнайширшу аудиторію, оскільки говорить про універсальні цінності людства», — зазначає співупорядниця книжки Валентина Вздульська.

Книжка-картинка має оригінальне оформлення, виконане графічним дизайнером, викладачем та співорганізатором клубу ілюстраторів PICTORIC Оленою Старанчук.

«Рішення щодо ілюстрацій і елементів дизайну є надзвичайно важливими, бо закладають сприйняття книжки. Олена Старанчук мала справу з дитячими голосами, емоціями і почуттями. Вона також опрацювала дитячі малюнки й використала їх у дизайні. Всі ці елементи передають ту автентичність дитячих бачень, яку ми попри все хотіли зберегти», — розповідає письменниця Оксана Лущевська, яка також брала участь у впорядкуванні книжки.

Білінгва вийшла друком у межах проекту «Крок уперед: глобалізуймося разом із українсько-англійськими книжками-картинками», започаткованого минулого року. Його мета — розвиток культури книжки, візуальної грамотності, глобальної свідомості та плюралізму за допомогою книжок-картинок, виконаних за сучасними світовими стандартами. Формат білінгв також допомагає популяризувати українську культуру та українську дитячу книжку у світі. У серії вже вийшли друком білінгви «Скільки?»/How many? Галини Кирпи та Ольги Гаврилової, «Монетка»/ A Coin Ані Хромової та Анни Сарвіри, «Пан Коцький, Міра і море»/ Mr. Catsky, Mira and the Sea Оксани Лущевської та Віолетти Борігард.

Нагадаємо, цього літа з’явився новий англомовний путівник по Україні.


Новини партнерів