Нотатки волонтера: Не опускаймо рук — Україні потрібні зміни

ukraineПоступово вщухли тяжкі бої на сході України, і багато волонтерів розгубились — вже немає стільки грошової чи речової допомоги від людей, і важко постачати необхідне для армії такими обсягами як раніше. І, насправді, такі обсяги уже й не потрібні — забезпечення покращилось. Що ж робити волонтерам, які вже не мають можливості працювати як минулого року?

Шукати інші напрямки роботи, довгострокові та більш глобальні проекти на тому чи іншому рівні; брати участь у місцевих виборах, аби щось змінити.; влаштовуватись на роботу чи давати старт власному чесному бізнесу.

У канадських волонтерів та активістів це питання теж постало — ми змінили напрямки відповідно до вимог суспільства та потреб України. Звичайно, є організації, які й далі займаються суто допомогою українській армії, і вони роблять координовану, добру роботу та мають підтримку від тих, хто хоче допомагати саме військовим на фронті. Але багато організацій та груп задали собі запитання: «А що далі?».

Ми не можемо постійно концентруватися лише на купівлі форми чи білизни.

Україні потрібні зміни в багатьох сферах, і діаспоряни здатні з цим допомогти в тій чи іншій мірі.

Хтось готовий допомагати фінансово, хтось знаннями та досвідом, хтось їде і працює на місцях. Але ми усі робимо щось надзвичайно важливе, що згодом вималюється у повну картину тієї України, яку ми, українці з усього світу, хочемо бачити.

Нещодавно Канадсько-український Фонд міжнародної підтримки протезування провів марафон, до якого приєдналась велика кількість людей. Це означає, що їм імпонує те, на що йшли кошти, зібрані від участі, — навчання українських спеціалістів у сфері протезування. Багато хто погоджується, що саме аспект навчання та нового досвіду зараз потрібен Україні у будь-якій сфері.

Волонтерам важливо продовжувати реалізовувати себе у тому чи іншому напрямку, адже вони — це ті люди, які довели, що можуть згуртовувати навколо себе інших, організовуватися та досягати мети. І якщо більше не виходить бути волонтером на тому рівні, що й раніше, то це не страшно. Важливо використовувати волонтерський досвід у подальших справах та змінювати країну на краще.


Новини партнерів