В Угорщині вперше відбудуться Дні українського кіно

поводир

Кадр з фільму “Поводир”

З 19 по 22 жовтня в Угорщині вперше відбудуться Дні українського кіно. Організатори планують познайомити місцеву публіку з високоякісними продуктами сучасного українського кінематографа, а також з класикою вітчизняного авангарду.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу МЗС.

Для участі у відкритті Днів українського кіно в Угорщину прибудуть голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер фільму «Поводир» Олесь Санін та продюсер фільму «Жива ватра» Геннадій Кофман.

«Програма заходу задовольнить інтереси і переваги різних глядацьких категорій, — обіцяють організатори. — До неї увійшли як сучасні художні фільми, такі, як “Поводир”, “Брати Остання сповідь” і “Плем’я”, що отримали чимало позитивних відгуків від міжнародної спільноти, так і відреставровані стрічки кінця 20-х – початку 30-х років ХХ століття – “Земля” і “Два дні”. Документальний жанр буде представлений фільмом “Жива ватра”».

Відкриттю Днів українського кіно в Угорщині передуватиме прес-конференція за участю гостей з України, в ході якої угорські журналісти та широка громадськість зможуть більше дізнатися про українське мистецтво кіно.

Захід організований Посольством України в Угорщині за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національного центру Олександра Довженка, а також Угорського національного культурного фонду та Національного кінотеатру «Уранія», який належить до найпрестижніших кінотеатрів Європи і є місцем проведення заходу.

Нагадаємо, стрічка про Майдан отримала гран-прі кінофестивалю у Німеччині.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…