Американські конгресмени закликали Обаму прискорити допомогу Україні

Контрольована республіканцями Палата представників США ухвалила резолюцію, що закликає адміністрацію президента Барака Обами прискорити надання допомоги Україні, передає «Голос Америки».

Резолюція Палати представників 348 «Підтримка права народу України вільно обирати свій уряд і визначати своє майбутнє» була ухвалена 20 жовтня переважною більшістю в 413 голосів.

Вона закликає Білий дім прискорити надання допомоги Україні з метою сприяння політичним, економічним і соціальним реформам, необхідним для проведення вільних і справедливих виборів, що відповідають міжнародним стандартам.

Вона також засуджує спроби втручання зовнішніх сил, зокрема уряду Росії, його агентів і прихильників у процес виборів в Україні, у тому числі за допомогою залякування, насильства чи примусу.

Чергові місцеві вибори мають пройти 25 жовтня і вони «мають вкрай важливе значення для подальшої законодавчої і конституційної реформи в Україні», – зазначили члени Палати представників Конгресу США.

Однак «сепаратисти в Східній Україні, якими керує Росія, як і раніше, відмовляються застосовувати український закон і дозволити українській владі провести вибори на територіях, які вони контролюють. Через це, проведення вільних і справедливих виборів на цих територіях неможливо», – йдеться в резолюції.

У світлі цих подій Палата представників «рішуче підтримує право народу України вільно обирати свій уряд і визначати своє майбутнє», – йдеться в резолюції.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив, що в листопаді США надасть Україні контрбатарейні станції.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…