МЗС Німеччини врятувало кафедру україністики в німецькому університеті

Foto: Stefan Sauer

В університеті Грайфсвальда завдяки гранту МЗС Німеччини буде відроджено кафедру україністики. У ситуацію особисто втрутився міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає “Німецька хвиля“.

Університет міста Грайфсвальда, що на північному сході Німеччини – єдина вища школа у Німеччині, де свого часу працювала самостійна кафедра україністики і одна з небегатьох, де можна вивчати і досліджувати українську мову й культуру. Однак україністиці у цьому університеті після кількох десятиліть існування загрожувало закриття.

Через чергове скорочення фінансування, пов’язане зі скрутним становищем університету, наукові дослідження про Україну невдовзі стали би неможливими. Протягом останніх місяців викладачі, студенти і науковці з усієї Німеччини та низки інших країн домагалися збереження україністики. Зрештою, проблему вдалося винести на урядовий рівень. Вирішальною стала ініціатива міністерства закордонних справ Німеччини, яке виділило кошти на наступні роки. Коштом МЗС у Грайфсвальді фінансуватиметься ставка професора, який очолить кафедру україністики.

Коментуючи рішення про виділення коштів на вивчення української мови й культури, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Німеччина як ніколи потребує ґрунтовних знань про Україну.

На переконання міністра, дотепер німці надто мало знали про Україну, а також про країни Балтії. Балтистику як напрямок досліджень культури та історії Латвії, Естонії та Литви також вдасться вберегти від планованих скорочень завдяки коштам МЗС, а також додатковим ресурсам міністерства освіти федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія.

Загалом протягом наступних десяти років на це буде виділено 1,6 мільйона євро.

Нагадаємо, український диктант єдності писатимуть навіть в Австралії та Китаї.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…