Відомі художниці зі США подарували Україні понад 60 своїх творів

Відомі українські художниці Катерина Кричевська-Росандич та Олена Овчиннікова, які проживають в еміграції, подарували більше 60 своїх живописних та графічних творів Музею української діаспори та Міжнародному благодійному фонду світових українців «Діаспора», передає Культпростір.

Фото: cultprostir.ua

Фото: cultprostir.ua

Саме вони будуть представлені на виставці «Двічі через океан», яка відкриється в Музеї української діаспори 5 листопада і триватиме до 18 січня. Експозиція включатиме твори династії Кричевських, багато з яких збереглися після Другої світової війни.

Більшість робіт раніше зберігалися в приватній колекції онуки Василя та Федора Кричевських, відомої американської та української художниці Катерини Кричевської-Росандич. Акварелі, написані Катериною Кричевською та Василем Кричевським у 1943 році, перед від’їздом з окупованого Києва мають велику історичну та мистецьку цінність.

Також на виставці представлять 21 роботу Олени Овчиннікової, яка зараз мешкає в Пітсбурзі. Художниця походить з відомої київської мистецької династії. Її батько Василь Овчинніков – талановитий художник та музейник, який впродовж 42 років очолював Київський музей західного та східного мистецтва. Музею української діаспори Олена подарувала твори, написані в 60-80-их роках минулого століття в Україні.

«Ця подія – надзвичайна. В Україну повернулись визначні зразки українського мистецтва. Це щедрий дарунок від двох доньок української землі, які  гаряче люблять  свою батьківщину», – зазначила директор музею Оксана Підсуха.

Як повідомляв сайт VIDIA раніше, меценат у США скуповує цінності, аби передати їх в Український музей.


Новини партнерів