У США знімають документальний фільм про Голодомор

Над стрічкою працює український історик та журналіст Вахтанг Кіпіані. Про майбутній фільм він розповів в ефірі Голосу Америки, передає VIDIA.

«Ми робимо фільм про те, як мінялась політика США у питанні визнання геноциду. Від того моменту, коли США закрили очі на голод в Україні: хоч могли кричати на увесь світ, бо знали, що відбувається, натомість вони встановлювали дипломатичні стосунки зі сталінським Радянським Союзом. І до теперішнього моменту, який можна вважати моментом визнання Голодомору геноцидом», — повідомив Кіпіані.

За його словами, свідченням такого визнання може служити сам факт відкриття у центрі Вашингтону Меморіалу жертвам Голодомору.

«На ранок після відкриття багато людей приходило під монумент. Люди фотографуються якраз навпроти напису «Голодомор-геноцид». А цей монумент стоїть на півдорозі між Білим Домом і Капітолієм. Це є державне визнання. Хоча, звісно, багато хто хотів би окремої резолюції. Але це велика політика», — говорить історик.

Кіпіані

Він також додав, що великим гріхом української діаспори у США вважає той факт, що майже ніхто не записував і не записує свідчення очевидців Голодомору.

«У 80-х роках конгресова комісія,  яку очолював американський історик Джеймс Мейс, записала близько 200 свідків. Тоді їх були тисячі. Зараз — лишились одиниці», — констатує Вахтанг Кіпіані.

Робота над фільмом буде відбуватися у різних містах США: Вашингтоні, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Чикаго та інших. «Ми будемо записувати людей, яких ніхто  за ці роки не записував», — наголосив дослідник.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії