За романом Жадана знімуть фільм

Влітку цього року в Україні почнуть знімати стрічку за романом українського письменника Сергія Жадана «Ворошиловград», передає Культпростір.

Джерело: most-kharkov.info

Джерело: most-kharkov.info

Режисером фільму буде сценарист і ведучий, співзасновник радіо «Аристократи» Ярослав Лодигін. Він впевнений, що картина буде цікавою і українській, і закордонній аудиторії, оскільки дасть зрозуміти, «чому на Донбасі сталось те, що сталось».

«Я прочитав книгу ще тоді, коли вона вийшла, і відразу подумав, що це повинен бути фільм. Адже немає нічого, що говорило б про сучасну Україну краще», – написав Лодигін у своєму Facebook.

До створення фільму за «Ворошиловградом» долучиться відомий український драматург Наталія Ворожбит. Продюсерами стануть Володимир Яценко і швейцарець Міклош Гімеш. Наразі завершується робота над сценарієм. Команда займається пошуком акторів і локацій для зйомок.

Збирати кошти для реалізації фільму збираються за допомогою краудфандингових платформ Kickstarter і Спільнокошт, а також залучаючи міжнародних партнерів.

«Ворошиловград» Сергія Жадана вийшов 2010 року. BBC назвало його Книгою року, а згодом Книгою десятиліття. Роман отримав титул «Найкращий літературний твір Східної та Центральної Європи» за версією фонду Brücke-Berlin. Книга видавалася у Німеччині, Франції, Польщі, Угорщині, Росії та США.

Нагадаємо, Сергій Лойко відмовив Голлівуду в екранізації книги з поваги до захисників Донецького аеропорту.


Новини партнерів