Українські письменники обговорять у Парижі феномен Чорнобиля

Чорнобильська зона – це місце трагедії чи новітній соціо-культурний феномен? 14 квітня в Українському культурному центрі в Парижі відбудеться дискусія, присвячена 30-літтю Чорнобильської катастрофи, передає VIDIA із посиланням на сторінку події у Facebook.

Кафе міста Чорнобиль перетворюються на місця, де просто зустріти журналістів з усього світу, починаючи від Channel4, ТF1 та ВВС і закінчуючи Aljazeera та Asahi Shimbun. Непримітні радянські забігайлівки у смт, життя в якому ледь жевріє, стають точками перетину різних культур, наповнюються людьми для такого місця недоречними, часом сумбурними і сюрреальними… Однак зона – це місце, яке стало причиною смерті кількох десятків тисяч людей – від хвороб, отриманих внаслідок радіації. Зона лишається місцем найбільшої техногенної катастрофи, де більше ніж півмільйона ліквідаторів пожертвували своїм здоров’ям – зупинивши лихо. То що це за місце? Трагічна пустка чи насичений яскравими персонажами, український феномен? – ідеться в описі дискусії.

У дискусії візьме участь Маркіян Камиш, письменник, знавець Зони відчуження, автор роману “Оформляндія, або Прогулянка в Зону”. Чимало критиків назвали книжку найкращим дебютом минулого року в українській літературі. Днями у Франції у видавництві Arthaud вийшов французький переклад цієї книжки.

Інший учасник дискусії – Олександр Михед, письменник, культуролог, куратор мистецьких проектів. Уривки його есеїв та художніх творів перекладені 10 мовами. Його збірка оповідань “Понтиїзм” та психотрилер “Астра” просякнуті відчуттям катастрофізму та трагізму існування людей у суспільстві, яке є безкінечним кінцем світу.

Галина Акерман  – письменник, історик, журналіст і перекладач, фахівець “радянського світу”. Нещодавно світ побачила її книжка Traverser Tchernobyl, значна частина якої присв’ячена Чорнобильській Зоні.

Модератор – відома українська письменниця та співачка Ірена Карпа.

Захід проходить за підтримки Посольства України у Франції і видавництва “Нора-Друк”.

Нагадаємо, нещодавно у рамках перших українських днів у Нідерландах показали фільм “Російський дятел”, головний герой якого вирушає з’ясовувати причини Чорнобильської катастрофи.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії