День вишиванки хочуть зробити національним святом

den-vishivankiЦього року 19 травня українці у всьому світі вже 10-й раз відзначатимуть День вишиванки. Організатори акції проситимуть Президента України офіційно затвердити третій четвер травня національним святом вишиванки.

Про це йдеться у прес-релізі Українського кризового медіа-центрі, передає VIDIA.

«Ми пройшли непросту дорогу від нерозуміння і скептичного ставлення – як до акції, так і до самої вишитої сорочки – до того, що наше свято визнав не лише український народ на рівні свідомості кожного українця: невеличка студентська акція за 10 років перетворилася на величезне всесвітнє свято», – розповіла Леся Воронюк, ініціатор акції «Всесвітній день вишиванки.

Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.  Ідея акції полягала в тому, щоб у третій четвер травня одягнути вишиванку –  на роботу, на навчання чи йдучи у справах. Студенти прагнули повернути вишиту сорочку у побут сучасних українців – як «оберіг, символ і невід’ємну частину української культури».

Олександр Ткачук, співзасновник акції, розповів, що торік День вишиванки святкували у 38 країнах світу та масово по всій Україні.

Тепер активісти мріють домогтися визнання цього свята на загальнонаціональному рівні.

«Ми торік зверталися до Президента України і цього року знову звертаємося із проханням затвердити третій четвер травня днем вишиванки», – зазначила пані Воронюк.

Цього року основна ідея акції залишається незмінною, проте паралельно заплановані деякі інші заходи: масове фото у вишиванках на Майдані Незалежності, як і минулого року, та «одягання» у вишиванки найбільш відомих пам’ятників Києва.

«Також ми хочемо зробити інтерактивний лекторій на станціях метро, де активісти, вдягнені в український костюм, будуть презентувати, розповідати цікаві факти про вишиванку», – розповіла Ірина Чорна, співорганізатор акції.

Крім того, проведуть акцію «Народжені у вишиванках», що вже неодноразово проводилася у Чернівцях.

«Ми приходимо у пологовий будинок і даруємо по вишитій сорочці немовлятам, які народилися вранці цього дня. У цих сорочечках їх згодом навіть хрестять, – пояснила Леся Воронюк. –  Цього року ми оголошуємо цю акцію по всій Україні. Спільно із Корпорацією Міст ми вже закупили вишиванки для трьох областей – Київської, Львівської та Чернівецької».

Нагадаємо, нещодавно відома американська модель похизувалася в Instagram фото у вишиванці.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…