З допомогою діаспори на Прикарпатті відкриють центр реабілітації військових

Фото з Facebook Igor Chernetsky

Фото з Facebook Igor Chernetsky

Поранені бійці АТО та майданівці облаштували на Прикарпатті реабілітаційний центр, що так і називається «Реабілітаційний центр руками поранених». Ідея подібного закладу виникла у керівника Михайлівського Руху Ігоря Чернецького під час боїв під Дебальцево, пише Galka.If.Ua.

«Бачив стан, у якому перебували хлопці. Розумів, що вони колись з війни повернуться», – цитує видання ініціатора створення центру.

Команда однодумців вивчала українське законодавство — все, що слід знати для того, аби відкрити такий центр. Потім шукали приміщення. Серед пропозицій було місце у селі Клубівці Тисменицького району – поблизу будинку священика на краю населеного пункту.

«Стан будинку був жахливим, за часів незалежності там ніхто не жив. Тепер там завершують внутрішні роботи, тож найближчими днями туди зможуть заїхати перші бійці – 10-11 осіб», – розповів Ігор Чернецький.

За його словами, в центрі зможуть проходити реабілітацію близько 20 людей. Перший заїзд буде пробним. Спочатку кілька чоловік займатимуться фізичною реабілітацією. Для них також підготували туристичні маршрути.

«Реабілітація буде фізична, творча та психологічна», – пояснює Чернецький.

Наступний центр відкриють за селом Грабівка, Калуський район. Якщо все буде добре, то заїзди розпочнуться із червня. Кошти на облаштування приміщення частково дають представники діаспори.

Нагадаємо, діаспора Іспанії запросила на відпочинок українських бійців.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…