Канадські спеціалісти долучаться до відкриття у Львові Школи реабілітації

Фото: Олександр Ласкін

Фото: Олександр Ласкін

Український католицький університет з вересня 2016 року відкриває Школу реабілітаційної медицини. Це буде перша в Україні дворічна магістерська програма, яка готуватиме ерготерапевтів та фізичних терапевтів західного зразка. Іншим напрямом є створення сучасного Реабілітаційного Центру, в якому працюватимуть з пацієнтами, що потребують психологічної чи фізичної допомоги.

Школа реабілітаційної медицини задумана як програма з міжнародним визнанням. Частина викладачів і лекторів буде запрошена із Північної Америки та Західної Європи. Особливої уваги буде надано стажуванням для українських викладачів та студентів в найкращих світових навчальних закладах. Зараз перемовини йдуть із Association of Catholic Colleges and Universities, Queens University (Canada), Yale University (Connecticut, USA), University of Wisconsin (Madisson, USA), пише видання Новий шлях.

«Серед викладачів будуть українські медики, професори, які би могли викладати і вже викладають. До спеціалізованих напрямків, як неврологія чи ортопедія будуть залучені викладачі з інших країн. Вже йдуть перемовини з найкращим університетом в Канаді Toronto University щодо залучення їх професорів до викладання в УКУ та обмін студентами», – зазначає Рената Роман, член Асоціації фізичної терапії Канади, директор клініки Clarkson Sports & Physiotherapy.

Оскільки програма розрахована на здобуття серйозних практичних навичок, студенти матимуть можливість в новоствореному Реабілітаційному центрі пройти всі етапи навчання для самостійної роботи. Команда цього центру складатиметься із фахівців своєї справи – реабілітологів, ерготерапевтів, фізіотерапевтів, соціологів, психологів. Фактично, така модель Реабілітаційного Центру впроваджується в Україні вперше, хоча на Заході давно відома.

Керівник Школи реабілітаційної медицини – Уляна Супрун, лікар, громадський діяч, директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців. Українка за походженням, вона приїхала із США до України під час Революції Гідності, працювала в Медичній службі Майдану, займалася координацією гуманітарної допомоги. До зони АТО налагодила передачу «натівських» аптечок. Також Уляна Супрун заснувала громадську організацію «Захист патріотів», яка проводить курси з тактичної медицини та підготовки військових лікарів.

«Програма школи розроблена з урахуванням досвіду університетів Європи, Канади та США. Це дозволить студентам отримати знання та навички з реабілітації за міжнародними стандартами. Вступ передбачатиме відповідність до обов’язкових вимог, наявність базових знань в абітурієнта та конкурсний відбір. Впевнена, діяльність Школи стане зразком для наслідування та запровадження нових стандартів по всій країні», – розповідає Уляна Супрун.

Потреба в такій Школі для України є нагальною, оскільки війна на Сході і ситуація в Криму вимагає рішучих дій у реформуванні реабілітаційної медицини. Існує гостра потреба в фахівцях, які б могли правильно використовувати реабілітаційні методики, мали достатньо знань і вмінь.

«Війна на Сході України показала, що одним із викликів для країни є питання реабілітації. Існує лише незначна кількість реабілітаційних центрів в Україні, які підходять для надання послуг воїнам АТО і жертвам війни. У той час, коли в Перемишлі (містечко, розташоване за 7 кілометрів від українсько-польського кордону із населенням 66,756 осіб) є 5 амбулаторних центрів, не кажучи про лікарняні. УКУ завжди відповідав на виклики часу та формував пропозиції на запит громадянського суспільства. Тому одним із своїм завдань ми бачимо розвиток галузі реабілітації в Україні», – розповідає ректор УКУ о. Богдан Прах.

Схеми, за якими раніше працювали українські фахівці з реабілітації за умов війни, вже спрацьовують не так ефективно. Сам час вимагає швидкої реакції і реформ. І тому міжнародний досвід має стати допоміжною платформою не тільки для визнання української медичної освіти в сфері реабілітації, а й нового і якісного рівня медичної допомоги. Західний досвід може стати шансом до якісних змін спочатку в українській освіті, а зрештою і в медичних закладах.

Так, під час свого візиту до УКУ Василь Калимон, професор фінансів Richard Ivey School of Business (University of Western Ontario, Канада) зазначив: «Є велика потреба реабілітації, найголовніше через ті страшні речі, що відбуваються зараз на Сході України. Канада має знання і практичні навики в сфері медичної реабілітації, які тут можуть стати в нагоді. Тому Канада може і має підтримувати, в тому числі фінансово».

В Україні зараз не існує повноцінної системи реабілітації. Є обмежена кількість госпіталів із сучасним обладнанням, та медичним персоналом, який має освіту за світовими стандартами. Переважно це санаторії та курорти. Елементарно іноді немає спеціального обладнання для того, аби неповносправні мали можливість заїхати на візку. Багато реабілітаційних центрів знаходиться в Криму, але через анексію Криму є недоступні.

Реабілітація як така включає в себе психологічну допомогу, фізичну терапію, ерготерапію, допомогу лікарів-хірургів, соціологів та, власне, адаптація до життя вдома. Так, лікар-реабілітолог має розробити індивідуальну програму для кожного, адаптувати її під потреби тієї чи іншої людини. І тут місія Школи реабілітації є дуже важливою – створити таких фахівців своєї справи, які могли б повернути кожного пацієнта до його звичного життя.

«Професійна освіта є основним із факторів успіху реабілітації. І УКУ може і буде лідером в цій галузі», – зазначила Уляна Супрун під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі у Києві.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії