Українські школи з діаспори відкрили спільну виставку в Києві

У Києві відкрилася документальна виставка «Ми – діти твої, Україно!», присвячена Міжнародному дню захисту дітей. Основу експозиції складають маловідомі широкому загалу документи Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ)  про діяльність окремих українських громадських організацій Європи, Канади та США щодо захисту прав дітей в усьому світі.

Про це VIDIA повідомили організатори.

Фото: ЦДАЗУ

Фото: ЦДАЗУ

Доповненням архівних документів є образотворчі роботи учнів закордонних українських шкіл, що розкривають життя та світогляд дітей української діаспори, їх бачення України як своєї Батьківщини. «Представлені документи та дитячі малюнки мають надзвичайну вагу у побудові українського світу за кордоном, а відтак є визначальним фактором гуртування української діаспори, збереження релігійної, культурної і національної ідентичності зарубіжних українців», — зазначають у ЦДАЗУ.

Виставковий проект є результатом співпраці Центрального державного архіву зарубіжної україніки з Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Товариством «Україна-Світ», Українською недільною школою в Афінах «Трембіта» (Греція), Українською школою «Веселка» в Гаазі (Королівство Нідерланди), Українською закордонною школою ім. Лесі Українки в Неаполі (Італія), Українською школою «Еллісів» в Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України.

Нагадаємо, у березні в Норвегії відкрили дві українські школи.


Новини партнерів