Діаспору можуть повернути квоти на навчання та бізнес-пільги, – експерт

Щоб повернути українських мігрантів на батьківщину, в Україні варто вводити квоти та пільги на навчання, при влаштуванні на роботу чи відкритті власної справи.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Олексій Позняк зі столичного Інституту демографії та соціологічних досліджень.

Експерт вважає, що потрібно сприяти відкриттю українських шкіл за кордоном.

“Загалом варто підтримувати зв’язки діаспори всередині конкретної країни. Адже коли люди об’єднуються, проводять спільні зустрічі, вони повільніше інтегруються в нове іноземне середовище. А введення квот та пільг на навчання для українців з-за кордону підвищує ймовірність того, що вони тут залишаться. Якщо це станеться, то є вірогідність того, що в Україну переїде вся їхня сім’я”, – вважає Позняк.

Для повернення українців на рідну землю потрібно вибудувати чітку стратегію. Адже навіть за умови економічного сплеску в Україні більшість мігрантів не захоче повертатись, переконаний дослідник.

“Люди, які вже інтегрувалися у суспільство, мають хорошу роботу чи власну справу, віддали дітей у місцеву школу, не мають мотивації знову переїжджати. Для цього потрібні цілеспрямовані заходи й економічні програми, – пояснив Олексій Позняк. – Мігрантів потрібно зацікавити. Наприклад, пільгами при відкритті власної справи, доступами до дешевих кредитів. А просто покращення умов життя не гарантує повернення діаспорян”.

Експерт розповідає, схожі практики є у всіх країнах Європи, які хочуть повернути свою діаспору. Наприклад, у 1990-х роках Португалія проводила інформаційну кампанію для повернення трудових мігрантів із Франції.

“Польща свого часу домовлялася з урядами Іспанії і Португалії про розміщення рекламних плакатів. На них писалось: “Я пропрацював у такій-то країні декілька років. Але економіка Польщі розвивається, тому я повертаюсь”, – зазначив Олексій Позняк.

Нагадаємо, дослідники з’ясували, чим відрізняється українська діаспора Польщі та Німеччини. 

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…