У Франції відреставрують козацьку чайку

У Франції розпочалася реставрація козацької чайки, яка має представляти Україну на морських святах у Бресті вже у липні. Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку Козацька чайка «Пресвята Покрова».

Козацька чайка «Пресвята Покрова» є реконструкцією історичного традиційного судна козацької доби в України. Це єдиний тип, що використовувався для морської та річкової навігації зафіксований в історичних довідках та документах.

Спущена на воду річки Дніпро в 1991 році, чайка була збудована у місті Львові ентузіастами львівського козацького товариства Кіш під керівництвом художника — реконструктора Василя Качмара. Реконструкція виявилась напрочуд точна, так як через 10 років після її реалізації з дна Дніпра в районі Запоріжжя підняли затонулий човен козацької епохи, який мав майже такі ж параметри.

Вирушивши в морські мандри, «Пресвята Покрова» пройшла тисячі морських миль, гідно представляючи Україну на різноманітних морських заходах в Європі, від теплого Середземномор’я до прохолодного норвезького моря та атлантичних просторів.

Завжди українська чайка викликала цікавість та симпатію в людей, будучи однолітком нашої незалежності відкривала для світу Україну з її морськими традиціями . «Пресвята Покрова» була представником народної дипломатії та культурного обміну на найбільших морських фестивалях старовинних кораблів, таких як «Brest- 1996»( Брест, Франція), «Sail-1995» (Амстердам, Голландія), «Armada de Liberte-1996» (Руан, Франція), довколосвітня регата «Southamton-1994» ( Великобританія) та інші.

Після довгих мандрів з кораблем склалась кризова ситуація — з минулої осені він перебуває в порту французького міста Понт Авен на атлантичному узбережжі, потребуючи нагального ремонту як корпусу, так і мотору для повернення в Україну та продовження навігації для популяризації українських традицій та історії.

Нагадаємо, на українські екрани повертається легендарний мультсеріал «Козаки».

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії