“Putin is evil”: Активісти у Естонії щотижня пікетуватимуть Посольство Росії

Естонські активісти та представники української діаспори з вересня повернулися до щотижневого пікетування посольства РФ в центрі Таллінна. Про це повідомляє Укрінформ.

1473874238-1160

«Так, приходимо сюди щосереди о 16.00. У нас згуртоване ядро, що вже два роки бере участь у цих пікетах. Це естонці Тармо Круусімеє, Антс Ерм, Айвар Ківісів, естонський українець Михайло Книш, я, та ще кілька людей. Дехто з них сьогодні, на жаль, не змогли прийти», – розказала активістка Ліда Лаане.

За її словами, проведення пікету в робочий час додає деяких труднощів, але з іншого боку є впевненість, що факт його проведення та гучно вигукувані гасла не залишаться без уваги російських дипломатів.

Лунали гасла «Свободу політв’язням», «Крим – це Україна», «Putin is evil», «Рашизм не пройде», «Сов’єт – нєт! Свобода – да!». Майоріли прапори українські, естонські, прапор кримських татар. Тепер, на відміну від весняних пікетів, прокремлівськи налаштовані місцеві російськомовні мешканці та російські туристи майже не заважали, мовчки проходячи поруч з пікетувальниками. Водночас туристи з інших країн багато фотографували та уточнювали позицію учасників пікету. Пікетування відбувалося протягом приблизно 40 хвилин.

1473874240-8412

Щотижневе, по середах, пікетування російського посольства в Таллінні проходить з 2014 року, коли російськими службами був незаконно затриманий у районі російсько-естонського кордону працівник естонських спецслужб Естон Кохвер. Пізніше, коли почалися арешти і судилища над українськими політв’язнями, порядок денний пікетів розширився. Після обміну Естона Кохвера пікети проходять вже виключно на підтримку України, її свободи, територіальної цілісності та українських політв’язнів.

Після звільнення Надії Савченко деякий час пікетування проходило лише щомісяця. Але з початком вересня було вирішено повернутися до щотижневого графіка.

Нагадаємо, активісти у Вашингтоні зіпсували росіянам святкування Дня Росії.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…