У Запоріжжі відновили два унікальні човни ХVIII століття – коштом США

У Національному заповіднику «Хортиця» презентували два старовинні човни ХVIII-ХІХ століття, які реставрували упродовж двох років.

Роботи з відновлення човнів провели коштом гранту «Великий проект» посольського фонду США, учасниками якого у 2014 році стали запорізькі науковці, передає Радіо Свобода.

B1AF3E1C-629A-4A50-B284-94B5892EABA6_w610_r0_s

«Цей проект розпочався достатньо давно. Експонати, які сьогодні представлені, були дослідженні і привезені сюди в 2010-2011 роках. Це дубель-шлюпка та байдак. Вони є унікальними пам’ятками судноплавства. Розкривають сторінки давнього судноплавства, яким чином велося будівництво. Це великий крок до створення майбутнього музею судноплавства. Це про що давно кажуть і над чим працює велика команда людей. І ми дуже сподіваємося, що з часом Запоріжжя побачить новий музей, у якому будуть виставлені стародавні кораблі», – розповів генеральний директор Національного заповіднику «Хортиця» Максим Остапенко.

Вартість проекту реставрації човнів склала близько 70 тисяч доларів США.

«В Україні з 2001 року близько 14 проектів отримали грантову допомогу у розмірі близько 900 тисяч американських доларів, в тому числі реставрацію чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові. Ця подія є досить знаковою, коли ми презентуємо ці два об’єкти, пов’язані з історією українського козацтва та дипломатії, напередодні відзначення наступного року 25-річчя дипломатичних відносин між Україною і США», – наголосив віце-аташе з питань культури Посольства США в Україні Мохамед Мотівала.

Зараз у реставраційних ангарах Національного заповіднику «Хортиця» також зберігається вже відновлений науковцями козацький човен ХІХ сторіччя та законсервована бригантина, яку підняли з дна Дніпра біля Хортиці у 2004 році.

Нагадаємо, у Франції відреставрували козацьку чайку.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії