Влада вирішила виселити Російський культурний центр з будівлі у центрі Львова

Влада Львівщини прийняла рішення виселити «Російський культурний центр» з будівлі у центрі Львова, яку він безоплатно займав 26 років.

Фото: Миколи Тиса/ZIK

Фото: Миколи Тиса/ZIK

Про це йшлося 9 листопада під час круглого столу у Львівській облраді щодо обговорення конкурсних умов щодо оренди згаданого приміщення, передає  ZIK.

За інформацією управління майном спільної власності, 1 листопада листи про виселення було скеровано Львівській міській ГО «Російське товариство ім. Пушкіна», Російському товариству ім. Пушкіна, Земляцтву ленінградців у Львові «Пітер-клуб», Львівській єпархії Української православної церкви святого великомученика Григорія Побідоносця та редакції газети «Русский вестник».

Як повідомив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк, у разі, якщо згадані організації відмовляться добровільно покинути приміщення, а, швидше за все, так і станеться – тоді буде подано позов до суду про примусове виселення. Паралельно із судовою тяганиною облрада планує оголосити конкурс для громадських організацій волонтерів та учасників АТО щодо подальшої оренди будівлі.

Однак, як наголосив Гірняк, приміщення перебуває у дуже поганому стані, потребує капітального ремонту.

«Щодо коштів на ремонт – потрібно шукати їх спільно», – зазначив Володимир Гірняк, звертаючись до присутніх представників громадських організацій волонтерів та бійців АТО.

На думку заступника голови облради, виселення Російського центру з будівлі за рішенням суду може відбутися вже за два-три місяці.

Раніше у жовтні Львівська облрада вирішила повернути собі будівлю за адресою вул. Короленка, 1а у Львові, де розміщувався так званий Російський культурний центр.

Раніше в облраді було створено тимчасову контрольну комісію для вивчення питання правомірності користування комунальним приміщенням за адресою: вул. Короленка, 1а у Львові, де розміщуються декілька російських організацій.

Нагадаємо, за підсумками аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2016 році» лише 34% газет в України видаються українською мовою.


Новини партнерів