Голову Нацполіції вперше оберуть після відкритого конкурсу

Фото: прес-служба президента України

Фото: прес-служба президента України

Глава МВС України Арсен Аваков прийняв рішення провести консультативний конкурс на посаду глави Нацполіції.

Зокрема, міністр зазначив, що призначення на посаду керівника Національної поліції відповідно до законодавства не передбачає проведення конкурсу. Наприклад, зараз начальник поліції призначається на посаду і звільняється з посади Кабміном за поданням прем’єр-міністра відповідно до пропозицій міністра внутрішніх справ України.

“Однак, враховуючи той факт, що до людини, яка займе посаду голови Національної поліції України, повинна бути беззастережна довіра, як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади”, – сказано в повідомленні Facebook міністра, передає Новое время.

Аваков зазначив, що для уникнення політичних спекуляцій та проведення чесного та відкритого відбору кандидата на посаду керівника поліції, створена Консультативна комісія. У неї будуть запрошені професійні експерти з США, Канади, консультативної місії ЄС в Україні та авторитетних експертів від української громадськості.

“Відбір буде здійснюватися Комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів і співбесіди. Після фінальної співбесіди Консультативна комісія буде рекомендувати мені кандидатів, які найбільш гідні зайняти посаду голови Національної поліції за своїм професійним, діловим і людським якостям”, – уточнив міністр.

У підсумку, найкращий з відібраних кандидатів буде запропонований Аваковим на розгляд Кабміну. Умови конкурсу будуть оголошені найближчим часом.

Нагадаємо, що 14 листопада глава Нацполіції Хатія Деканоідзе оголосила про відставку зі свого поста. Кабмін задовольнив її заяву про відставку 16 листопада.

Відповідно до наказу МВС, в.о. глави Нацполіціі призначений Вадим Троян.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…