У Києві відкрили особливу виставку до 83-х роковин Голодомору

svichka1У четвер, 24 листопада, у Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору», що у Києві, відкрили виставку «Незламні». У новій експозиції Українського інституту національної пам’яті — 15 історій про тих, кого не зламав Голодомор.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Інституту.

«Вбивство цілого народу без війни у мирний час мало залякати інших, засвідчити всемогутність і безкарність «вождя народів». Голод не лише забрав життя у мільйонів українців, але вбив їх як українців: ті, хто вижили добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ», – розповів голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Але геноцид зламав не усіх. Серед тих, хто вижили фізично, були й такі, хто не дав знищити себе духовно. Про цих людей – наш новий проект «Незламні», – йдеться у повідомленні Інституту. – Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933-му, і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці та техніці».

Хтось, як Василь Барка, бачив метою свого подальшого життя донести світові правду про Голодомор, а хтось, як Олесь Гончар, тримав біль пережитого у своєму серці і збагачував своїми творами українську літературу. Інші, як Микола Руденко чи Олекса Тихий, ставали до відкритої боротьби із режимом. У кожного з тих, кого не зламав Голодомор, був свій шлях. Але, вони зберегли у собі здатності творити нове.

«Ці чоловіки та жінки знали, що  живуть не лише за себе, але й за мільйони інших, вбитих фізично чи духовно. Знали, що несуть в собі унікальну культуру, яку мають врятувати, щоб зберегти різноманітність світу. Завдяки їм Сталін програв — Голодомор не зламав України», – наголошують в Інституті національної пам’яті.

Історії цим особливих людей можна почитати за посиланням.

Нагадаємо, цими вихідними у 32 країнах світу запалять свічки у пам’ять про жертв Голодомору в Україні.


Новини партнерів