Італія прийняла на лікування двох тяжкопоранених українських військових

23 грудня до столиці Італії Рима прибули на лікування двоє українських військовослужбовців, тяжко поранених під час бойових дій на Донбасі. Як повідомив військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак, чоловіків доставили спеціальним літаком Міністерства оборони Італії.

Військові ЗСУ будуть лікуватися у військовому шпиталі оборонного відомства Італії в Римі, передає Радіо Свобода.

Подробиці про діагноз і призначену терапію українським пацієнтам не повідомляють. Період перебування поранених в шпиталі наразі не визначений. Як кажуть дипломати, це залежатиме від стану їхнього здоров’я.

Транспортування військовослужбовців і лікування оплачує італійська сторона. Це перші українські військові, лікування яких повністю фінансує Міністерство оборони Італії, додали в дипвідомстві, не вказавши втім, про яку саме вартість йдеться.

Двосторонні переговори і підготовка до прийняття військових на лікування в Італії тривала близько двох років. Військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак не виключив, що на основі домовленостей до Італії приїдуть й інші військовослужбовці-учасники АТО.

Раніше в Італії вже лікувалися учасники бойових дій на Донбасі. Частина з них приїжджала для складного протезування кінцівок.

Нагадаємо, 35-річна Ольга Юріна – боєць батальйону «Донбас», що нині входить до Національної гвардії – потребує подальшої підтримки у своїй боротьбі із раком. Завдяки допомозі українців з діаспори в Італії вона вже пройшла перший чотирьохмісячний курс лікування і наразі знаходиться в Україні в очікуванні відкриття візи для наступної поїздки до італійської клініки, де на неї чекає операція.

 

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…