Італія прийняла на лікування двох тяжкопоранених українських військових

23 грудня до столиці Італії Рима прибули на лікування двоє українських військовослужбовців, тяжко поранених під час бойових дій на Донбасі. Як повідомив військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак, чоловіків доставили спеціальним літаком Міністерства оборони Італії.

Військові ЗСУ будуть лікуватися у військовому шпиталі оборонного відомства Італії в Римі, передає Радіо Свобода.

Подробиці про діагноз і призначену терапію українським пацієнтам не повідомляють. Період перебування поранених в шпиталі наразі не визначений. Як кажуть дипломати, це залежатиме від стану їхнього здоров’я.

Транспортування військовослужбовців і лікування оплачує італійська сторона. Це перші українські військові, лікування яких повністю фінансує Міністерство оборони Італії, додали в дипвідомстві, не вказавши втім, про яку саме вартість йдеться.

Двосторонні переговори і підготовка до прийняття військових на лікування в Італії тривала близько двох років. Військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак не виключив, що на основі домовленостей до Італії приїдуть й інші військовослужбовці-учасники АТО.

Раніше в Італії вже лікувалися учасники бойових дій на Донбасі. Частина з них приїжджала для складного протезування кінцівок.

Нагадаємо, 35-річна Ольга Юріна – боєць батальйону «Донбас», що нині входить до Національної гвардії – потребує подальшої підтримки у своїй боротьбі із раком. Завдяки допомозі українців з діаспори в Італії вона вже пройшла перший чотирьохмісячний курс лікування і наразі знаходиться в Україні в очікуванні відкриття візи для наступної поїздки до італійської клініки, де на неї чекає операція.

 

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…