Музею російського мистецтва у Києві повертатимуть історичну назву

Київському національному музею російського мистецтва хочуть повернути історичну назву.

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики депутати погодили перейменування Київського національного музею російського мистецтва.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Київської міськради.

Відповідно до проекту рішення, Київський національний музей російського мистецтва пропонується перейменувати у Національний музей «Київська картинна галерея» (офіційна скорочена назва – Київська національна картинна галерея).

Відповідно до законодавства, питання зміни назви закладу відноситься до компетенції засновника музею. Засновником є Київрада, відповідно рішення про перейменування може бути прийнято без врахування думки трудового колективу.

«Але наш комісія зверталась до трудового колективу щодо проведення зборів з цього питання. Вони відбулися, але, на жаль, конструктивного діалогу не склалося, представники музею не озвучили конкретних пропозицій», — зазначила голова комісії з питань культури Вікторія Муха.

Відповідне рішення також ще розглядатимуть на пленарному засіданні Київради.

Музей відкрили у 1922 році під назвою «Київська картинна галерея». Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків. На даний час збірка Музею нараховує понад 13 000 пам’яток мистецтва.

Нагадаємо, у Львові відкрився приватний музей автентичного українського одягу.


Новини партнерів