Ми цінуємо українські традиції: лейтенант військової поліції Бразилії про життя у діаспорі

У складі одного з тактичних підрозділів Військової поліції бразильського міста Сан-Паулу служить українка за походженням — старший лейтенант Ізадора Катеренюк. Місцеве українське видання Новинарня розпитало дівчину про життя у діаспорі.

Як розповіла Ізідора, уся її родина по батьківській лінії – українці. В Бразилії вони проживали та до сьогодні проживають в різних містах і селах штату Парана, передає VIDIA.

«На жаль, наші контакти з прямими родичами в Україні загубилися “в часі та просторі”. Але мій український дідусь та бабуся неухильно дотримувалися національних традицій і звичаїв, вдома говорили лише по-українськи, намагалися, аби їхні діти не забували мову далекої батьківщини», — говорить дівчина.

Сама вона українською, щоправда, не говорить. «Мій тато, Сімау Катеринюк (Simão Katerenhuk), торговий представник за фахом, народився вже в Бразилії, у штаті Парана. Сьогодні його розмовна українська не дуже побіжна, хоча він розуміє мову, особливо коли нею говорять представники громади, або як кажуть у Бразилії, “наші люде”», — сміється Ізідора.

Попри те, її родина підтримує українські традиції. Окрім мови, шанують більшу частину української кулінарії, яку люблять майже всі. На Різдво родина тата часто збирається разом, готують святкові страви, такі як кутя, борщ чи вареники.

«Мої двоюрідні брати та сестри в штаті Парана, звісно, мають більший контакт з українською культурою, вони ходять в українську церкву, відвідують різні культурні заходи», — зізнається Ізідора.

Нагадаємо, відомий канадський піаніст українського походження відкриє школу в Житомирі.


Новини партнерів