Японець, що вивчив українську: Україна — ядро східнослов’янської культури

До Міжнародного дня рідної мови асистент кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії та дослідник традиційної української культури, японець Хіросі Катаока поділився своїм досвідом вивчення української.

«На жаль, у Києві багато українців говорять російською. Але коли на вулиці я починаю говорити українською, українці одразу переходять на українську», — розповів Хіросі Катаока в інтерв’ю Громадському радіо.

«Спочатку я вивчав російську мову. Але потім помітив, що є така країна — Україна, мене більше зацікавило займатися українською мовою. Україна — ядро східнослов’янської культури. Мені хотілося більш глибоко досліджувати східнослов’янську культуру, для цього потрібно більше знати мову і спілкуватися з українцями — носіями культури. Якщо я говорю українською, українці теж починають говорити українською», — каже дослідник.

Він зауважив, що українці часто навіть не припускають, що іноземці можуть говорити українською, тому одразу спілкуються з іноземцем російською. «У Японії теж так: ми не думаємо, що іноземець може говорити японською, тому одразу говоримо англійською», — додав Хіросі Катаока.

Українську він вивчив безпосередньо в Україні. «В Японії тоді не було курсів української мови, зараз трохи є. Тому українську мову я почав вивчати в Україні», — пояснює науковець. Досліджувати традиційні культури він теж почав уже в Україні.

Наразі Хіросі Катаока викладає японську мову українським студентам.

Нагадаємо, українці створили безкоштовний сервіс для вивчення англійської за фільмами.

 


Новини партнерів