Японець, що вивчив українську: Україна — ядро східнослов’янської культури

До Міжнародного дня рідної мови асистент кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії та дослідник традиційної української культури, японець Хіросі Катаока поділився своїм досвідом вивчення української.

«На жаль, у Києві багато українців говорять російською. Але коли на вулиці я починаю говорити українською, українці одразу переходять на українську», — розповів Хіросі Катаока в інтерв’ю Громадському радіо.

«Спочатку я вивчав російську мову. Але потім помітив, що є така країна — Україна, мене більше зацікавило займатися українською мовою. Україна — ядро східнослов’янської культури. Мені хотілося більш глибоко досліджувати східнослов’янську культуру, для цього потрібно більше знати мову і спілкуватися з українцями — носіями культури. Якщо я говорю українською, українці теж починають говорити українською», — каже дослідник.

Він зауважив, що українці часто навіть не припускають, що іноземці можуть говорити українською, тому одразу спілкуються з іноземцем російською. «У Японії теж так: ми не думаємо, що іноземець може говорити японською, тому одразу говоримо англійською», — додав Хіросі Катаока.

Українську він вивчив безпосередньо в Україні. «В Японії тоді не було курсів української мови, зараз трохи є. Тому українську мову я почав вивчати в Україні», — пояснює науковець. Досліджувати традиційні культури він теж почав уже в Україні.

Наразі Хіросі Катаока викладає японську мову українським студентам.

Нагадаємо, українці створили безкоштовний сервіс для вивчення англійської за фільмами.

 

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…