На аукціоні в Нью-Йорку роботу українського скульптора продали за $ 20 000

В ході торгів New Now, організованих аукціонним будинком Phillips в Нью-Йорку, з молотка пішла робота українського скульптора Єгора Зігури «Колос пробуджується». Покупець заплатив за неї $20 000 — сума більш ніж вдвічі перевищила оцінну вартість в $6 000 – $8 000, повідомляє Bird In Flight.

«Після успішних торгів в Лондоні мені запропонували виставити її в Нью-Йорку. Це частина проекту “Післясьогодні”: він складається з серії колосів, кожен з яких передає той чи інший стан суспільства або мої внутрішні переживання», — розповів Єгор Зігура в коментарі виданню.

«Символом цивілізації для більшості людей завжди була греко-римська скульптура — починаючи з епохи Відродження людство спиралося саме на античність, наші цивілізації багато в чому схожі. Але ми досягли більшого, індустріалізація і глобалізація дісталися до всіх куточків планети, вона тріщить під нашим тиском. Це шлях до падіння, — каже Зигура. — Одна з робіт серії — “Колос загинув” — була саме про це. Інша — “Колос повсталий” — була створена після подій, що відбулися на Майдані. “Колос пробуджується” — поки що остання скульптура з цього проекту. Вона символізує надію на те, що людство прокинеться і все-таки не переступить останню межу».

Роботи Зігури стали виставлятися на західних аукціонах тільки в минулому році і за короткий термін встигли отримати визнання. На питання про те, чому подібний успіх — все ще рідкість для українського мистецтва, він відповідає: «Складно сказати. Думаю, причина в тому, що багато наших художників не стараються створювати щось своє, а намагаються наслідувати світовим трендам, грають в епатаж. Можливо, в сучасному світі не вистачає якраз якісного мистецтва».

Нагадаємо, картину українки продали за рекордні $6 млн на престижному аукціоні.


Новини партнерів