До парламенту внесено законопроект, що обмежує проведення абортів

До Верховної Ради було внесено законопроект щодо обмежень по проведенню операцій штучного переривання вагітності (абортів). Ініціатором проекту закону виступив народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Голубов.

Документ розміщений на сайті Ради, передає Громадське.

Згідно з пояснювальною запискою, документом пропонуються зміни та доповнення до Цивільного кодексу та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо дозволу на штучне переривання вагітності лише у випадках та за наявності обставин, встановлених законодавством:

— якщо вагітність несе пряму загрозу життю вагітної жінки;

— є медичні показання щодо патології плоду, несумісної з життям дитини після народження;

— зачаття дитини в результаті зґвалтування.

Наголошується, що вказані обставини обов’язково мають засвідчуватися комісією відповідних експертів. Також передбачається, що жінці, якій дозволений аборт, в обов’язковому порядку безкоштовно надаватиметься вся повнота інформації про наслідки такої операції та стадію ембріоногенезу.

Аборти дозволятимуться, якщо терміни вагітності не перевищують 22 тижні.

«За результатами проведення УЗД та внутрішньоутробної оптичної зйомки встановлено – дитина, яку абортують, зазнає таких самих страждань, як і доросла людина, яку тортурами доводять до смерті. Наразі близько одного мільйона подружніх пар в Україні є безплідними. З них майже 90% – у зв’язку з безплідністю жінки. Основною ж причиною жіночої неплідності є аборт (у 80%)», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше у Польщі відмовились від повної заборони абортів після масових протестів.

У Польщі, зокрема у Варшаві, тисячі людей виходили на вулиці, протестуючи проти ініціативи про заборону абортів.

Хвиля протестів під назвою «Czarny protest» почалася у Польші у зв’язку з розглядом Сеймом заборони абортів і введення кримінальної відповідальності за їх вчинення. 3 жовтня акцію підтримали у Києві та Львові.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…