До парламенту внесено законопроект, що обмежує проведення абортів

До Верховної Ради було внесено законопроект щодо обмежень по проведенню операцій штучного переривання вагітності (абортів). Ініціатором проекту закону виступив народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Дмитро Голубов.

Документ розміщений на сайті Ради, передає Громадське.

Згідно з пояснювальною запискою, документом пропонуються зміни та доповнення до Цивільного кодексу та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» щодо дозволу на штучне переривання вагітності лише у випадках та за наявності обставин, встановлених законодавством:

— якщо вагітність несе пряму загрозу життю вагітної жінки;

— є медичні показання щодо патології плоду, несумісної з життям дитини після народження;

— зачаття дитини в результаті зґвалтування.

Наголошується, що вказані обставини обов’язково мають засвідчуватися комісією відповідних експертів. Також передбачається, що жінці, якій дозволений аборт, в обов’язковому порядку безкоштовно надаватиметься вся повнота інформації про наслідки такої операції та стадію ембріоногенезу.

Аборти дозволятимуться, якщо терміни вагітності не перевищують 22 тижні.

«За результатами проведення УЗД та внутрішньоутробної оптичної зйомки встановлено – дитина, яку абортують, зазнає таких самих страждань, як і доросла людина, яку тортурами доводять до смерті. Наразі близько одного мільйона подружніх пар в Україні є безплідними. З них майже 90% – у зв’язку з безплідністю жінки. Основною ж причиною жіночої неплідності є аборт (у 80%)», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше у Польщі відмовились від повної заборони абортів після масових протестів.

У Польщі, зокрема у Варшаві, тисячі людей виходили на вулиці, протестуючи проти ініціативи про заборону абортів.

Хвиля протестів під назвою «Czarny protest» почалася у Польші у зв’язку з розглядом Сеймом заборони абортів і введення кримінальної відповідальності за їх вчинення. 3 жовтня акцію підтримали у Києві та Львові.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…