У Київраді планують перевести усе діловодство та сферу послуг в столиці на українську мову

У четвер, 20 квітня, депутати Київської міської ради підтримали в першому читанні проект рішення Про подолання наслідків радянської окупації в мовній сфері.

Зокрема, відповідним документом пропонується встановити, що мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності у столиці є державна мова — українська, пише Новое время.

Крім того, в проекті прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо – і візуальної рекламної продукції повинні бути написані українською або іншою мовою з обов’язковим зазначенням їх перекладу або транслітерації

“Відповідний проект рішення покликаний чітко визначити, що всі послуги в сфері обслуговування у столиці – спілкування з клієнтами, меню у закладах громадського харчування і т. д., в першу чергу має здійснюватися українською мовою. Переходити на іноземну мову варто тільки тоді, коли клієнт сам про це попросить”, – розповів депутат Київради Юрій Сиротюк.

При цьому він зазначив, що це рішення буде носити рекомендаційний характер, і покликане “відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яку століттями пригнічували”.

“Я вважаю, що це абсолютно правильна ініціатива, і як громадянин, я хочу, щоб до мене зверталися українською мовою і пропонували меню рідною мовою. Але якщо ми вже взялися за цю проблему, то треба вирішувати її системно, у відповідності з усіма юридичними нормами. Необхідно також прописати конкретні механізми її реалізації “, – додав секретар міськради Володимир Прокопів.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект про 75% української мови на ТБ.


Новини партнерів