Хокейна трійця: про українців, які грали у найпрестижнішій хокейній лізі світу

NHL – це перша й найпрестижніша хокейна ліга світу. Найзапекліші поєдинки і найвища майстерність гравців – саме тут. У лізі грають команди Канади і США, а оскільки в цих країнах проживає численна українська діаспора, то розвиток хокею не обійшовся й без наших імен.

Ми переважно згадуємо про досягнення Уейна Грецкі та воротаря Террі Савчука. Та насправді у XX столітті в NHL грали понад 60 гравців українського походження, 10 з них навіть отримали честь потрапити до Зали слави.

І от уже серед цих професіоналів хочеться виділити унікальну трійку: Віктор Стасюк, Джон Буцик та Бронко Хорват. У 1950-60 роках вони стали справжньою сенсацією і закріпили за собою прізвисько Uke Line, тобто українська лінія.

Усі троє були давніми друзями, тож об’єднавшись у команді “Boston Bruins”, миттєво притерлись один до одного. Зрештою вони й поселились в одному домі, аби ввечері обговорювати гру та вигадувати нові комбінації передач. Не дивно, що таку ж згуртованість демонстрували на льоду. До речі, перегукувалися завжди українською мовою, і це був ще один козир.

Жоден з них не дотягував до титулу суперзірки чи генія хокею, але саме поєднання їхніх талантів творило справжню магію. Вони імпровізували, вловлювали хід думок один одного і забивали феєричні голи.

Публіка шаленіла. Нарешті бостонська команда отримала тих героїв, заради яких заповнювалися трибуни. Дружини нерозлучної трійки теж трималися разом. Глядачі приходили подивитися на дива у виконанні Uke Line і вони їх отримували. Газета “Торонто Стар” писала: “Юків боготворять у Бостоні. Про таких кажуть: їм дозволено говорити з Богом напряму. В нашому випадку – з хокейним богом”.

У 1959 році після 16 зіграних матчів усі три прізвища були серед кращих бомбардувальників NHL. Цій трійці не було рівних принаймні 5 років. Коли вони з’являлися на льоду, під склепінням Бостон Ґардена лунали вигуки: “Go, Uke’s, go!”.

Треба сказати, що Бронко Хорват не був етнічним українцем, чим його часто дражнили журналісти. Його батьки були угорцям і походили з території сучасної Закарпатської області. Хорвату залишалося тільки віджартовуватись: якщо це в інтересах нашої лінії, то я з радістю погодився б, щоб Стасюк і Буцик мене всиновили.

Джерело: 24 Канал


Новини партнерів