МЗС України назвало руйнування пам’ятника бійцям УПА у Польщі відвертою провокацією

Міністерство закордонних справ України висловило обурення зруйнуванням українського пам’ятника в селі Грушовичі поблизу Перемишля в Польщі.

Відповідна заява опублікована на сайті українського МЗС.

“Це відверта провокація в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції Вісла – очевидно з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати”, – цитує повідомлення міністерства Новое время.

Також зазначається, що українська сторона має намір звернутися до Польщі за офіційними роз’ясненнями і узгодити подальші кроки стосовно легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні з метою забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам’яті з 1994 р.

“Вже домовлено про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва  Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, яка відповідальна за реалізацію вищезгаданої угоди”, – наголосили в МЗС України.

Раніше повідомлялося, що активісти та представники польських націоналістичних організацій розібрали надгробний пам’ятник воїнам УПА на кладовищі села Грушовичи поблизу Перемишля.


Новини партнерів