У Києві відкрили виставку про українських композиторів і виконавців зі світовими іменами

У Києві відкрили виставку, присвячену розвитку українського музичного мистецтва за кордоном. Експозиція «З піснею через світ» буде виставлена у Київському міському будинку учителя до 21 червня.

Про це VIDIA повідомили у Центральному державному архіві зарубіжної україніки, який і підготував виставку.

На виставці експонуються маловідомі широкому загалу документи за період з 20-х рр. ХХ ст. до поч. ХХІ ст., що висвітлюють діяльність українських митців, колективів, музичних об’єднань у Польщі, Чехословаччині, Франції, Нідерландах, Австрії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Канаді, США та інших країнах світу.

«Виставка яскраво демонструє важливу роль української діаспори в активізації процесів, спрямованих на збереження національних традицій, піднесення значимості українського музичного мистецтва на належний йому рівний щабель поряд з музичним мистецтвом інших народів», — йдеться у повідомленні.

Виставковий проект знайомить із музичними здобутками українських композиторів, диригентів, виконавців зі світовими іменами, зокрема, Олександра Кошиця, Романа Придаткевича, Григорія Китастого, Павла Маценка, Василя Ємця та інших.

Уперше на виставці демонструються архівні документи Диригентсько-учительських курсів (Канада) та інших осередків музичної освіти в діаспорі, які відіграли важливу роль у збереженні та розвитку національної музичної культури.

На окрему увагу заслуговують документи Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України, які свідчать про значні зусилля, спрямовані на повернення в Україну музичного доробку українських митців Василя Безкоровайного, Володимира Луціва, Модеста Менцинського, Ігоря Стравінського та інших.

Організатори виставки — Державна архівна служба України, Центральний державний архів зарубіжної україніки, Київський міський будинок учителя, Спілка архівістів України.

Нагадаємо, найбільший онлайн-архів української діаспори потребує підтримки.


Новини партнерів