Уряд Канади профінансує стажування для 35 студентів з України

Днями в Університеті Торонто Шевченківська фундація («Shevchenko Foundation») та канадська неприбуткова дослідницька та освітня організація «Mitacs» підписали новий договір щодо посилення українсько-канадських науково-дослідницьких зв’язків.

Таке партнерство вперше дасть можливість українським студентам у рамках Mitacs Globalink Research Internships приходити наукове стажування в університетах Канади, повідомляє VIDIA із посиланням журнал «Разом».

35 кращих українських студентів 3-го курсу зможуть 12 тижнів (червень-вересень) стажуватися у дослідницькій діяльності в канадських університетах. Наразі йдеться про 60 вищих навчальних закладах по Канаді.

Також студенти отримають практичні знання про канадську промисловість та інновації. Інтерни, зацікавлені в поверненні до Канади для навчання в аспірантурі,  претендуватимуть на стипендію Mitacs Глобалінк Graduate Fellowship.

Ініціатор включенням України в програму Mitacs Globalink Research Internships, яка вже діє 17 років, Олександр Романко – громадський діяч та волонтер, професор Торонтського університету, старший аналітик  компанії IBM у Торонто. Він три роки працював над реалізацією цієї ідеї, вів перемовини з міністрами канадського уряду, депутатами Парламенту, Шевченківською фундацією. До речі, Україна стала 10-ою країною, включеною в Mitacs Globalink Research Internships.

«Серед проектів, над якими працюватимуть студенти, є серйозні практичні проекти, що принесуть  мільйони доларів прибутку через прикладні дослідження, розробки, експертизу, інновації і Канаді, і країні, яка направила студента на стажування (в нашому випадку Україні). Протягом 3-х років у рамках проекту Mitacs Globalink Research Internships  інвестиція Канади в Україну становитиме $1,5 млн. Тож потрібно максимально використати таку можливість», — розповів Олександр Романко.

За його словами, вартість стажування одного студента – $15 тис. «Канадський уряд готовий профінансувати 60% вартості стажування ($9 тис.) кожного з 35 студентів, а 40% залишається за українською стороною. Хоча український уряд, на жаль, не зацікавився проектом, через Шевченківську фундацію вже  маємо кошти  на приїзд 20 студентів», — зазначив Олександр Романко.

Він додав, що потрібно знайти кошти ще для  15 студентів ($6 тис. на кожного).

«Тому дуже сподіваємося на підтримку меценатів. Зрозуміло, пізніше потрібно буде моніторити бізнес-вартість проектів, над якими працювали студенти, та обов’язково повинна бути підтримка щодо комерціалізації цих проектів у Канаді, а потім і в Україні», – пояснює ініціатор проекту.

Партнерство з Mitacs – один із компонентів новоствореного Шевченківською фундацією Фонду майбутніх лідерів (Shevchenko Foundation Future Leaders Fund), ініціативи щодо виявлення та заохочення талановитих перспективних молодих людей  – завтрашніх лідерів.

Андрій Гладишевський, голова Шевченківської фундації, говорить: «Ми раді підписанню угоди з Mitacs, оскільки це дозволить студентам українських університетів брати участь у престижних дослідницьких проектах у Канаді.  Нова програма є відгалуженням нашої нової ініціативи для молоді  (Shevchenko Foundation Youth Initiative),  мета якої – подальше зміцнення нашого досвіду щодо надання стипендій студентам українсько-канадського походження для відвідування ними вищих навчальних закладів у  Канаді. Ми також збільшили фінансування для канадців, які навчаються в Україні, шляхом надання їм субсидії для зарахування  у вищі навчальні заклади. Це дасть  можливість поглибити їхні мовні, історичні та культурні знання, якими вони по поверненні додому збагатять Канаду».

Нагадаємо, Стенфордський університет започатковує Українську стипендійну програму.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…