Американська компанія постачатиме вугілля в Україну — закриє дефіцит, що виник через війну

Україна зробила черговий крок до енергетичної незалежності. Американська компанія поставить на українські ТЕЦ 700 тисяч тонн антрациту. Це повністю закриє дефіцит вугілля, що виник в зв’язку з окупацією Донбасу і дасть змогу пройти без проблем цьогорічний опалювальний сезон.

Цієї зими українців замість вугілля з окупованого Донбасу обігріє паливо з Пенсильванії. Перше судно з американським антрацитом зайде в порт Південний вже на початку вересня. Українська компанія Центренерго і найбільший експортер вугілля зі США «ЕксКоул» підписали контракт про постачання 700 тисяч тонн палива, передає Chastime.

Говорить виконавчий директор і президент «ЕксКоул» Ерні Трашер:

«Ця угода знаменує перший історичний випадок, коли енергетичне вугілля зі Сполучених Штатів буде постачатися в Україну. Рішення Центренерго закупати вугілля походженням із США забезпечить споживачам надійний і конкурентноздатний ресурс.

Генеральний директор ПАТ «Центренерго»Олег Коземко каже:

«Ми впевнені, що безперебійне постачання цієї вугільної продукції забезпечить нам проходження осінньо-зимового періоду без проблем».

Партнери називають контракт історичним. Він робить Україну незалежною від постачань вугілля з окупованих територій Донбасу і Росії. Сторони підкреслюють – ця угода стала першим результатом зустрічі президентів США і України в червні цього року. Американського антрациту якраз вистачить, щоб закрити 100% потреб на Трипільській ТЕЦ, каже керівник Центренерго. Ціна буде ринковою і залежатиме від вартості вугілля на світових біржах. Але на вартість електроенергії точно не вплине.

Американці кажуть: вражені професійним підходом українців – від ідеї до підписання контракту минуло всього шість тижнів.

«Попри поширене уявлення, що в Україні всюди панує корупція, я сказав би, що це – неправда. Жодної корупції, навіть натяку на корупцію. Переговори велися дуже професійно. Так само, як вони проходили б із будь-якою американською компанією»,

Він також пожартував з приводу розіграшу, який йому влаштували по телефону російські пранкери. Подзвонили начебто від імені українських урядовців і попросили хабаря.

«Я людина ввічлива і тому вислухав їх до кінця. Хоча було зрозуміло, що вони не ті, за кого себе видають. Що це ніякі не урядовці. Для мене це приклад людей, які клеять дурня замість зробити щось корисне».

Нагадаємо, дівчина у вінку з донбаського вугілля потрапила на обкладинку журналу в США.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…