Чолій: Україна потребує закордонного українства як ніколи

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко привітали Світовий конгрес українців, усіх його керівників і учасників з 50-річчям з дня створення цієї організації.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на прес-службу Президента України.

Під час урочистостей з нагоди ювілею СКУ, Глава держави зазначив, що учасники Річних загальних зборів Світового конгресу українців дуже вдало обрали дату його проведення.

«У дні святкування 26 річниці Незалежності нашої держави, Київ, як батьківський дім, приймає дітей України з усього світу. Радий бути у вашому колі, наше дороге світове українство», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, у дні нашого національного свята ми згадуємо усіх, хто віддав своє серце боротьбі за незалежність, хто зараз робить усе можливе і неможливе для зміцнення і захисту нашої держави. «Ми згадуємо всіх, у які б далекі світи не пролягли їхні життєві шляхи. Адже на всіх дорогах дороговказом для патріотів України була українська зоря», – зауважив Президент.

Петро Порошенко додав, що свято Незалежності є особливим для українських організацій всього світу, адже саме мрія про українську державу надихала засновників СКУ, які 50 років тому запропонували ідею єднання і консолідації зусиль усіх патріотичних сил на всіх континентах.

Глава держави, подякував Конгресу за активне сприяння міжнародному визнанню Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу. «За півстоліття своєї діяльності Світовий конгрес українців став сильним, консолідованим виразником прагнень України та її вірним захисником у світі», – наголосив він.

За словами Президента, є широке поле для активізації співпраці і просто людських контактів закордонних  українців з історичною Батьківщиною. Для цього у червні цього року була схвалена Концепція Державної програми співпраці із закордонними українцями на 2017–2020 роки. «Закликаю вас активніше долучатися до наповнення і реалізації цієї Програми, адже вона є «дорожньою картою», за якою ближчими роками ми працюватимемо разом. То наша спільна робота, спільні задачі і спільні прагнення»,  – звернувся він до присутніх.

«Хочу ще раз підкреслити – ви є надійна і потужна сила, яка далеко за межами України відстоює політичні, економічні та культурні інтереси нашої держави. Ми єдині у бажанні добра для нашого народу і готові спільно працювати для нашої високої мети», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави побажав усім учасникам цього ювілейного зібрання, усій світовій українській громаді світлої мудрості, добра, виваженості, цікавих ініціатив, вагомих результатів. «Головне, щоб в серці кожного з нас обов’язково залишалася Україна. Бо кращої держави не існує», – сказав Петро Порошенко.

У своєму виступі Президент СКУ Євген Чолій наголосив, що Україна сьогодні потребує закордонного українства як ніколи. Він підкреслив, що найпершим завданням світового українства є допомога у боротьбі з російським імперським агресором і відновленні територіальної цілісності України, звільнення усіх українських політичних в’язнів, які перебувають на окупованій території та в Росії.

«Ми щоденно вболіваємо за Україну. Нам слід допомоги світові побачити Україну як цивілізовану, розвинену, європейську державу», – підкреслив Євген Чолій.

Світовий конгрес українців закликав «допомогти Україні просуватися до Європи і ніколи не повертатися до страшного радянського минулого».

Світовий конгрес українців був заснований у 1967 році та об’єднує українців з 53 країн світу, де проживає близько 20 млн українців.

Президент СКУ від імені Конгресу вручив Главі Української держави символічний подарунок – скляну скульптуру «Ангел миру».

Нагадаэмо, цими днями у Львові тривають Дні української діаспори.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії