«Батьківщина» і «Фронт Змін» домовились про спільний список на виборах

Лідери «Батьківщини» Юлія Тимошенко і «Фронту змін» Арсеній Яценюк заявили про формування спільного списку на парламентських виборах. «Декларацію єдності», підписану Тимошенко і Яценюком, зачитав на прес-конференції у понеділок заступник голови «Батьківщини» Олександр Турчинов, повідомляє «Українська правда».

«Ми заявляємо про наше об’єднання для перемоги на парламентських виборах, відновлення в Україні демократії та справедливості. Наші політичні сили сформують єдиний список на виборах та узгодять своїх кандидатів у мажоритарних округах», – сказано у документі.

«Законодавство забороняє участь блоків на виборах, тому єдиний список буде сформовано на основі партії «Батьківщина» як найбільш рейтингової опозиційної сили. Його очолять Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк як найбільш рейтингові опозиційні політики», – йдеться у ньому.

Як пізніше заявив Арсеній Яценюк, 12 травня опозиція проведе Форум об’єднаної опозиції, де оприлюднить свої цілі і завдання.

«Перемовини йшли складно, довго, але прийняте безповоротне рішення (про об’єднання опозиції)», – заявив він. – Важливо те, що під цією угодою стоїть особистий підпис Тимошенко. Ви знаєте, що наші стосунки не завжди були простими, але ми переступили через це заради майбутнього держави».

Яценюк повідомив, що Олександр Турчинов очолив виборчий штаб опозиції. За його словами, до складу опозиції, яка піде на вибори єдиним списком на базі «Батьківщини», наразі увійшли «Батьківщина», Фронт змін, Народний рух, Народна самооборона, «За Україну», ПРП.

«Двері для інших політичних сил теж відкриті», – заявив Арсеній Яценюк.

На питання про приєднання Кличка, то Яценюк заявив, що лідер УДАРу не надав списку мажоритарників.

«Ми не маємо права програти на виборах мера Києва. І ми даємо беззастережну підтримку найрентинговішому кандидату, але нам важливо почути програму. Ми не можемо допустити, щоб Віталій Кличко втретє програв вибори мера», – сказав Яценюк.

Крім того, Арсеній Яценюк заявив, що вважає похід опозиції єдиним списком на вибори запорукою для початку переговорів про формування єдиної партії.

Нагадаємо, в березні цього року партія «Народна самооборона» Юрія Луценка прийняла рішення про приєднання до «Батьківщини».

Медіа-портал VIDIA


Новини партнерів